O Slime

Základní údaje

Společnost AMI vyrábí opravné sady na pneumatiky, prevence průpichů a ostatní autodoplňky již od roku 1989. Vyváží a dodává své produkty do 36 zemí světa jak pro maloobchodní prodejny auto, moto, cyklo, tak i jako součást originálního vybavení u automobilových, motocyklových a cyklo výrobců. Společnost je držitelem ISO 9001:2008

Jak SLIME funguje?

SLIME k utěsnění průrazů používá technologii Fibro-Seal™; působí preventivně nebo jako opravný materiál. V zelené kapalině jsou obsažena buďto pouze těsnící vlákna (složení pro duše), nebo směs vláken, pryžových částic a dalších těsnících látek (složení pro bezdušové pneumatiky). Jakmile je Slime v duši nebo v pneumatice aplikován, zůstává v kapalném stavu a opravuje průrazy ve směru zevnitř ven. Při rotaci kola je kapalina odstředivou silou nucena se rozprostřít po celém běhounu, čímž vytvoří ochrannou vrstvu. Objeví-li se průraz, unikající vzduch vytlačuje zelenou kapalinu ven, přičemž pomocí vláken a dalších těsnících složek průraz ucpává a zabraňuje dalšímu unikání vzduchu. Slime takto může opravovat další a další případné průrazy.

Co je to technologie „Fibro-Seal" ?

Společnost Accessories Marketing, Inc., výrobce přípravku SLIME Tire Sealant, vyvinula patentovanou směs ekologických vláken, pojiv, polymerů a tuhnoucích složek, které se spojují a utěsňují průrazy až do velikosti 1/8" (3 mm) u duší a 1/4" (6 mm) u pneumatik. Mřížka z vláken Fibro-Seal spolu s viskózní látkou, která slouží k jejich lepšímu rozprostření, těsně přilnou k jakékoli poškozené oblasti; předcházejí defektům a případně je opravují elastickou a trvanlivou výplní.

Je SLIME toxický nebo nebezpečný?

Ne, těsnící přípravky Slime se vyrábějí z přísad, které jsou netoxické, nehořlavé a bezpečné. Pokud se přípravek vylije, snadno se umyje vodou. Likvidaci není třeba provádět žádným zvláštním způsobem.

Copyright © 2015 DD PNEU s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Designed by bb9

Back to top